G-MAİL REKLAMLARI

Google'ın yeni açıkladığı bir ürün Google Gmail Reklamları, tamamen kitle hedefleyerek kullanabileceğimiz yeni bir reklam modeli. Dijital ortamda iletişim tek taraflı değildir. Hedefleme, kampanyalarınızın alacağı tepkiyi öngörebilmeniz için de gerekli bir işlemdir. Kampanyanızı spesifik bir kitle için hazırladıysanız yalnızca o kitleye reklam göstererek istediğiniz sonuçları elde edebilirsiniz.

Özel HTML Kodlama Reklam modeline örnek;

Peki dijital dünya reklam verenler olarak neleri hedeflememize imkan sağlıyor? Aslında her şeyi . Bu hedefleme olanaklarından yalnızca birini kullanabileceğiniz gibi pek çoğunu da aynı anda kullanabilirsiniz Reklam verenler hedefleme yöntemi olarak birçok seçeneklere sahip olacaklar. Bu seçenekler aşağıda verilmektedir:

 • Anahtar Kelime Hedefleme (“sahibinden satılık”, “otomobil” v.b gibi anahtar kelimeleri kolaylık hedeflenebilmektedir.)
 • Meslek Hedefleme (Yayıncılar kullanıcı kitlesinin mesleki bilgilerine de sahip olma imkanı sağlıyacak. Örneğin; öğretmenleri hedeflediğimizde bir kampanyada reklamlarınızı yalnızca öğretmenlere göstermek kısıtlı bütçenizden optimum verimi almanızı sağlayacaktır.)
 • Kampanya (Yaptığınız kampanyalar hedeflenebilmektedir. Örneğin; “elbisede %50 indirim vardır.” v.b gibi kampanyalar.)
 • İlgi Alanı (Aynı zamanda ilgi alanları üzerinden de yapılabilmektedir. Kullanıcıların ilgi alanlarından optimum verim alma imkanı sağlamaktadır.)
 • Dil (Türkçe, İngilizce ve bir çok dilde yapılabilmektedir.)
 • Domain (Alan Adı) (Mail adres domain’i üzeriden hedefleme imkanı sağlanmaktadır. Belli bir markadan sürekli mail alan kişi kolaylıkla hedeflenebilmektedir.)
 • E – Mail Listesi Hedefleme (CSV dosyasına eklenen e – mail adresleri direk olarak hedeflenebilmektedir.) 
 • Mobil Cihaz Hedefleme (İOS – Android – Masaüstü gibi bir çok cihazı hedeflemektedir.)
 • IP tabanlı coğrafi hedefleme (ülke, eyalet, şehirler kolaylıkla hedefleme yapılabilmektedir.)
 • Ürün Faturası Hedefleme (Satın alınmış ürünler üzerinden hedefleme yapılabilmektedir. Bu kurgu üzerinden farklı satış kurguları oluşturulabilmektedir.)
 • Dönüşüm Sayabilme (Google Adwords'ün dönüşüm sayabilme sistemi burada da faaliyet göstermektedir.) 
 • Ücretlendirme (Tıklama başına maliyet (CPC) üzerinden çalışmaktadır.)
 • Demografik Hedefleme (Yaş ve Cinsiyet Hedefleme İmkanı, reklam verenlerine yaş kırılımlarına göre reklam gösterme seçeneği sunabilirler.)

Bu kategoride ürün bulunamadı.

HİZMET TÜRKERİ

b2B nedir ile ilgili görsel sonucu

B2B NEDİR?

B2B, yani İngilizce açılımı "Business to Business" olan bu kısaltma, şirketler arası pazarlama ya da satış uygulamalarına verilen kısa tanımdır.

B2C ile ilgili görsel sonucu

B2C NEDİR?

Açılımı "Business to Consumer" olan ve "İşletmeden Tüketiciye" anlamına gelen bir e-ticaret modelidir. B2C’de fiyatlar ve ürünler açık ve net şekilde yayınlanır.

C2C NEDİR?

C2C (Consumer to consumer), internet üzerinden tüketiciler arasında yapılan alışverişi ifade eder. C2CEticaret modelinde tüketiciler bir eticaret sitesi'nde biraraya gelerek ürün/hizmetlerini sergilerler ve alıcı tüketiciler de o ürün/hizmeti eticaret sitesi'nden satın alır

ERP nedir ile ilgili görsel sonucu

ERP NEDİR?

Kurumsal kaynak planlaması ya da işletme kaynak planlaması, işletmelerde mal ve hizmet üretimi için gereken işgücü, makine, malzeme gibi kaynakların verimli bir şekilde kullanılmasını sağlayan bütünleşik yönetim sistemlerine verilen genel addır.

İlgili resim

CRM NEDİR?

CRM (Customer Relationship Management) ya da "Müşteri İlişkileri Yönetimi", firmaların var olan veya potansiyel müşterileri ile kurdukları ilişkiyi en verimli, en etkin ve sonuçta en karlı hale getirmek için kullandıkları yöntemler bütünüdür.