BANNER LOGO TASARIMI

Landing page; web sitenizdeki belirli bir hedef müşteri kitlesine göre tasarlanmış sayfalara verilen isimdir. Landing Page (İniş Sayfaları) ile reklamlarınızın ilişkisi, yaptığınız reklam yatırımının geri dönüş noktasında önemli bir rol oynar. Landing Page'lerde genel yapısında bir form doldurulması, bir doküman indirilmesi, bir ürünün satın alınması gibi geri dönüşüm sağlayan aksiyonlar vardır.

Landing Page'ler neden önemlidir?

Yaptığınız reklam kampanyalarında, sitenize gelen ziyaretçilerden geri dönüşüm almanız gerekmektedir. Sayfanıza gelen ziyaretçilerin size bu geri dönüşümü sağlamadan gitmeleri size sadece yüklü bir reklam maliyeti oluşmasına sebep olacaktır. Bu nedenle Landing Page’ ler de bu geri dönüşümü alabilmek için gerekli düzenlemeleri mutlaka yapılması gerekmektedir. Reklam maliyetinin karlılığınıza yansımasının en kolay yöntemi budur.

Landing Page Özellikleri

  • Başarılı bir kampanyada en önemli bölümlerden biri ziyaretçiniz ile empati yapabilmektir. Siteye gelen ziyaretçinin nasıl düşünebileceği, nelerle karşılaşmak isteyebileceğini önceden tahmin edip bu doğrultuda içerik hazırlanmalıdır.
  • Sayfanızdan geri dönüşüm alabilmek için gerekli aksiyonları iyi planlayıp, ziyaretçilere anlaşılır ve basit bir şekilde sunmak gerekir.
  • Oluşturulacak sayfanın ziyaretçileriniz için cazip olup olmadığı ile ilgili araştırmalar yaparak, bu yönde düzenlemeler yapılmalıdır. Rakipler incelenerek farklılık yaratılmalıdır.
  • Landing Page'ler mümkün olduğunca sade içeriğe sahip ve spesifik olmalıdır. Amaç yapılan reklamdan doğru geri dönüşümü almak olduğu için, reklam ile gelen ziyaretçi doğru yönlendirilmeli, ziyaretçi için özel mesajlar içermelidir.
  • Reklam, Landing Page ve pazarlama mesajları birbiri ile tam bir uyum içerisinde olmalıdır.
  • Tasarımsal olarak hızlı yüklenmeli ve gereksiz içeriklerden kaçınılmalıdır.
  • E-Ticaretim.org, oluşturduğu adwords, banner ve landing page hizmeti ile size uygun reklam kampanyaları düzenler. Bu reklamlardan en iyi geri dönüşümü alarak, reklam-dönüşüm maliyetlerinizi en uygun düzeylerde yönetir.

Bu kategoride ürün bulunamadı.

HİZMET TÜRKERİ

b2B nedir ile ilgili görsel sonucu

B2B NEDİR?

B2B, yani İngilizce açılımı "Business to Business" olan bu kısaltma, şirketler arası pazarlama ya da satış uygulamalarına verilen kısa tanımdır.

B2C ile ilgili görsel sonucu

B2C NEDİR?

Açılımı "Business to Consumer" olan ve "İşletmeden Tüketiciye" anlamına gelen bir e-ticaret modelidir. B2C’de fiyatlar ve ürünler açık ve net şekilde yayınlanır.

C2C NEDİR?

C2C (Consumer to consumer), internet üzerinden tüketiciler arasında yapılan alışverişi ifade eder. C2CEticaret modelinde tüketiciler bir eticaret sitesi'nde biraraya gelerek ürün/hizmetlerini sergilerler ve alıcı tüketiciler de o ürün/hizmeti eticaret sitesi'nden satın alır

ERP nedir ile ilgili görsel sonucu

ERP NEDİR?

Kurumsal kaynak planlaması ya da işletme kaynak planlaması, işletmelerde mal ve hizmet üretimi için gereken işgücü, makine, malzeme gibi kaynakların verimli bir şekilde kullanılmasını sağlayan bütünleşik yönetim sistemlerine verilen genel addır.

İlgili resim

CRM NEDİR?

CRM (Customer Relationship Management) ya da "Müşteri İlişkileri Yönetimi", firmaların var olan veya potansiyel müşterileri ile kurdukları ilişkiyi en verimli, en etkin ve sonuçta en karlı hale getirmek için kullandıkları yöntemler bütünüdür.